6 června, 2015

Pardubice postupují do semifinále

Od Daniel Zak

Ve čtvrtek 4.6. se v Pardubicích odehrálo druhé čtvrtfinále mezi domácími LC Pardubice a LCC ForFun. ForFun vyhráli první utkání, což znamenalo, že pokud by ForFun vyhrál nebo remízoval, postupuje do semifinále. Oproti tomu Pardubice měly značně těžší cestu do semifinále. Musely vyhrát v základní hrací době a pak ještě vyhrát prodloužení na „zlatý gól“.
Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Pardubice si byly vědomy startu z předchozího utkání, a tak raději začali střídmě. Tato taktika se jim vyplácela a ujaly se vedení. Utkání se hrálo v dynamickém tempu a na obou stranách byly vidět krásné brejky, ovšem brankáři nekapitulovali jen tak. V utkání bylo hodně vyloučení, oba týmy měly intervaly, ve kterých měly několik vyloučení za sebou, a většinou se druhému týmu podařilo skórovat. V zápase se objevily i vyšší tresty na straně ForFun, během kterých se Pardubicím dařilo navýšit své vedení.
Druhý poločas už nebyl tak opatrný a oba týmy zkoušely všemi možnými způsoby vstřelit branky. ForFun odehrál druhou polovinu zápasu lépe než Pardubice a pomalu stahoval jejich vedení, ovšem i Pardubice nechtěly zůstat zahanbeny a vstřelily velmi potřebné góly, kterými nedovolily ForFunu přiblížit se na dostřel. Závěr utkání Pardubice spíše šetřily čas a podařilo se jim tak vyhrát základní hrací dobu 13:9.
Systém play-off v případě nerozhodného počtu vítězství v sérii nařizuje ihned po druhém utkání prodloužení se „zlatým gólem“. Neodehrály se ani tři minuty a obránce Pardubic Petr Jeřábek dostal balón do brejku a nevšímaje si ničeho kolem sebe, jal se úprkem k bráně. Všichni sledovali, jak si s nabídnutou šancí poradí a Petr Jeřábek prvním gólem v tomto ročníku NBLL rozhodl o postupujícím.

LC Pardubice vs. ForFun Radotín 14:9 (1:2, 7:1, 3:2, 2:4, 1:0)

Branky domácích: Skokan 4, Žák 3, Prchlík 2, Oulehla 2, Jůza 2, Jeřábek P.
Branky hostů: Žipaj 3, Weiss V. 2, Šrůta, Bek, Torn, Martínek