30 května, 2015

Poslední zápas základní části NBLL se Pardubicím vyvedl

Od Daniel Zak

NBLL pokročila k nejdůležitější fázi celé sezóny – playoff. Pozice v tabulce byly před posledními zápasy rozluštěny a pro Pardubice tak jakýkoliv výsledek znamenal čtvrtfinálový souboj s ForFun. Ještě před čtvrtfinále ale přijeli do Pardubic mladíci z Radotína, kteří se chtěli na Východočechy vytáhnout a obrat je o body, jako se jim to povedlo před dvěma lety.
Začátek zápasu byl ve znamení útoků Pardubic. Útočníci domácích drželi míč v útoku a celkem v klidu kombinovali, jenže na góly se poměrně nadřeli. Pardubická obrana se do hry příliš nedostávala, ale když už byla defenzíva na ploše, Wolves měli velkou snahu dokázat svou dravost a mrštnost.
Utkání nabízelo zajímavé souboje na obou stranách, a ač byl vidět tvrdý lakros, oba týmy hrály v rámcích pravidel a bylo k vidění jen jedno vyloučení. Wolves hrozili zejména z rychlých brejků, když se pardubickým útočníkům nedařilo efektivně presovat. I tak ale po poločase bylo skóre 7:2 pro Pardubice.
Druhá část zápasu nabídla více ze hry hostům, kteří hrozili více, a dařilo se jim podnikat nebezpečné brejky a velmi koncentrovanými útoky dobývali bránu Pardubic. Pardubice jako by už chtěli mít utkání za sebou a podle toho také vypadal obraz hry v jejich podání. Wolves si začali více věřit v soubojích jeden na jednoho, a to jak v obraně, tak i při útočném tlaku vývozu domácích.
Konečné skóre 12:6 pro Pardubice. Tento výsledek tedy znamená, že Wolves po základní části (ještě dva zápasy) NBLL končí a mohou jet na dovolenou, pro Pardubice znamená, že ve čtvrtfinále narazí na tým ForFun, se kterým mají v této sezóně bilanci 1 výhry a 1 prohry.

LC Pardubice vs. Wolves Radotín 12:6 (3:1, 4:1, 2:0, 3:4)

Branky domácích: Oulehla 5, Žák 2, David 2, Jůza, Prchlík, Novotný
Branky hostů: Sedlák 2, Jasek, Němec, Javorský, Polák