12 dubna, 2017

Pardubice udolaly ForFuny

Od Daniel Zak

Pardubický tým přivítal letos v NBLL poprvé soupeře na domácím hřišti. Bohužel vzhledem k prodloužení hokejové sezóně v Pardubicích ne v malé hale Tipsport arény, nýbrž na venkovním hřišti v městské části Polabiny. Tímto soupeřem nebyl nikdo jiný než velký rival tým ForFunů z Radotína.

Letošní sezóna se pro hosty vyvíjela více než slibně a šňůru vítězství zastavil až úřadující mistr LCC. Bylo tedy jasné, že se domácí budou muset hodně snažit, jestliže by chtěli ukořistit nějaký ten bod do ligové tabulky, které již by průběžně šesté Pardubice potřebovaly jako sůl. V domácích zápasech se jim většinou daří. Všechna tato fakta tedy předvídala velmi vyrovnané utkání.

Tak se také stalo. Od prvních minut se oba týmy přetahovali o převahu na hřišti a také na světelné tabuli o ten pověstný krůček zajišťující vítezství v zápase. Po většinu zápasu se zdálo, že blíže k vítězství mají Východočeši, když půl zápasu vedli o jednu branku, zejména zásluhou opor domácích Skokana, Jůzy, hostujících polských „rychlíků“ a brankáře Sadílka, ale to by nebyl souboj těchto dvou týmů, aby nedošlo k vyvrcholení v druhé půli zápasu, v níž se nejdříve ujali vedení radotínští ForFuns zejména zásluhou kapitána Žipaje, přes kterého byla rozehrána většina nebezpečných útočných akcí, a samozřejmě kouzlícího gólmana Siky. Aby vzápětí v průběhu poslední periody Pardubice otočily skóre a dokonce pojistily vítězství v konečném rozdílu dvou branek 7:5.

Tabulka letošního ročníku NBLL se tak začíná vyrovnávat a zamotávat a konečné pořadí po základní části bude jen těžko předvídatelné.