1 června, 2016

Posledním semifinalistou Pardubice

Od Daniel Zak

Necelý týden po prvním QF se k odvetě dostavil do pardubické Tipsport Arény radotínský ForFun. Zatímco v prvním utkání chyběla FF hned trojice distancovaných hráčů, ke druhému utkání už opět vedl svůj tým kapitán Žipaj. Dala se očekávat ještě vyrovnanější bitva.

I když všechny letošní utkání vyhráli Východočeši, hosté byli vždy náročným soupeřem. V prvním QF si hráči LC Pardubice po první vyrovnané periodě zajistili náskok a ten pohlídali. V odvetě se hosté dokonce ujali brankou Klímy z rychlé otočky vedení a protože v úvodu utkání domácí hráči dlouho nedokázali najít recept na brankaře Šámalíka, bylo skóre první periody na branky chudé a pro domácí nepříjemné. Nicméně trpělivost se vyplácí a tak ve druhé periodě odčaroval kouzlo brankaře hostí Prchlík a v rychlém sledu následovaly branky Jůzy se Skokanem. Když čtvrtou brankou domácích po úniku Jeřábka završil povedenou tříminutovku Žák, mohlo se zdát, že domácí plně převzali otěže do svých rukou. Před koncem druhé periody se však ve výhodě soupeře za špatné střídání dopustili domácí faulu, který v následné dvojnásobné přesilovce Klíma potrestal svou druhou brankou.

V poločase pak domácí trenéři nabádali své hráče k disciplíně a hlavně k trpělivosti. O tom, že často v lakrose rozhoduje třetí perioda se tentokrát mohli přesvědčit přítomní diváci. Periodu domácí ovládli 5-0 a položili základ postupu do SF. Na začátku závěrečného dějství sice hosté dvěma brankami korigovali, ale na to domácí patřičně odpověděli a tak si svou premiéru v play-off odbyli i nováčci v dresu domácích Bříza s Boberem.
LC Pardubice tímto vítězstvím vyrovnal své dosud nejlepší umístění v NBLL (3. místo) a protože se díky výsledkům základní skupiny poprvé v historii nepotká v SF s dominantním radotínským LCC, těší se na boj o finále.
V cestě mu stojí další z významných hybatelů českého lakrosového hnutí – LC Jižní Město.

Soupeř měl pár dnů na odpočinek. Pardubické naopak čeká těžký týden, kdy po včerejším postupu nastoupí v pátek a v neděli k nejdůležitějším zápasům své třicetileté historie. Přestože je Jižní Město jasným favoritem, podařilo se v posledních letech Pardubákům jejich dominanci narušit a rádi by soupeře potrápili.

LC Pardubice vs. ForFun Radotín 14:5 (0:1,3:1,5:0,5:3)

Branky:
Pce: Jůza 4, Žák 4, Skokan 4, Prchlík 3
FF: Klíma 2, Vaněk 2, Šrůta