10 května, 2016

Malešice přehrály Pardubice

Od Daniel Zak

(ps) Po předchozím vítězství na Jižním Městě v poměru 12:10 si ve vlahém a slunečném nedělním podvečeru poradil v Malešicích domácí tým až překvapivě snadno s Pardubicemi a udělal důležitý krok tomu, aby měl ve čtvrtfinále volno.

Malešičtí nastoupili bez zraněného reprezentanta Kamila Trhlíka, ale již s oběma plánovanými slovenskými posilami, Tomášem Jeckem a Martinem Čulmanem. Žlutý dres oblékl rovněž i Václav Černý, který vynechal předchozí dvě utkání z důvodu zranění po zákeřném a odsouzeníhodném faulu Američana Briana Pottera, ke kterému došlo během utkání o 5.místo na Memoriálu Aleše Hřebeského (záznam zde – zákrok je vidět v čase 11:59 1.periody utkání).

Nástup do utkání měli malešičtí velmi dobrý a záhy vedli 2:0. Hosté ale následně využili nepřesné a nedůrazné hry domácích a ve 13. minutě utkání již bylo skóre srovnáno. Pak ale pardubičtí nedovoleně vystřídali a následnou přesilovkou žlutomodří sehráli na jeden dotek a po ose Tolar-O.Podroužek-Beran putoval míček nezadržitelně do sítě brankáře Topolského.

Druhou periodu ovládly Malešice 6:2 a to především rychlými a přesnými přihrávkami v útoku a důslednou fyzickou hrou v obraně. V důrazu vynikali především Černý, Hagan a Šůs, naopak trochu za očekáváním zůstala domácí obranná ikona Láďa Kopfstein. Chytrou hrou ho ale úspěšně zastoupil Ondřej Hamák, kterému letošní sezóna opravdu svědčí.

Během třetí periody se útoky přelévaly z jedné strany na druhou, ale trefil se pouze domácí predátor Ondřej Podroužek, který nakonec zaznamenal celkem 5 branek a celkově se 40ti góly stíhá lídry soutěže radotínské Skálu (46) a Peška (45).

V závěrečné periodě hosté mírně korigovali skóre, především zásluhou nestárnoucího Daniela Žáka, jehož střely po rychlém zpracování dělaly domácím problémy. Na zvrat v utkání to ale nestačilo a Malešice si v poklidu pohlídaly velmi důležité vítězství 11:6.

TJ Malešice vs. LC Pardubice 11:6 (3:2,5:2,1:0,2:2)

Branky domácích: Podroužek 5, Adamiec 2, Jeck, Beran, Šůs, Tolar
Branky hostů: Oulehla 3, Žák 2, Skokan