22 února, 2015

LC Pardubice – LC ForFun 3:11

Od Daniel Zak

V hale na Jižním Městě se v sobotu 21.2. potkaly k prvnímu utkání letošní NBLL týmy Pardubic a ForFun. Souboje tradičních rivalů se v minulých ročnících vyznačovaly vyrovnaností i když v důležitých fázích soutěže se většinou dokázali prosadit Východočeši.

V sobotním zápase se však zaslouženě prosadili hráči ForFun, když po vyrovnané první polovině soupeře v druhé části utkání vyučili z produktivity. Před zraky reprezentačního trenéra Romana Pokorného, který sledoval zejména výkony potenciálních reprezentantů, kteří se pár hodin před utkáním vrátili ze společného soustředění, sice otevřel skóre pardubický Vojtěch Oulehla, ale pak vzal do rukou osud zápasu Adam Kostka a ukázal, co dokáže. Přestože první polovina utkání byla vyrovnaná, ForFun si vytvořil mírný náskok a v druhé části zápasu devastaci soupeře dokončil. Pardubickým se před utkáním pro nemoc rozpadla pravá strana útoku a s absencí leváků se nedokázali vypořádat.  Hráči FF  měli od poloviny zápasu utkání pevně v rukách a Pardubice k ničemu nepustili.

R. Pokorný: „Utkání nebylo jednoznačné, ale Pardubice doplatily na malou snahu o zakončení. Oba týmy mají své tahouny a zatímco na jedné straně Kostka dominoval, pardubický Skokan se do koncovky musí tlačit mnohem víc, než dnes předvedl.“