19 října, 2014

Úspěšný podzim box-lakrosu v Pardubicích

Od Daniel Zak

Protože podzimní organizované klubové box-lakrosové soutěže v ČR již druhým rokem fakticky neexistují, zorganizovaly týmy LC Pardubice a Old Dogs Plzeň vlastní turnaje. První z nich se odehrál v sobotu 18. října v Pardubicích. Následovat bude v neděli 26. října setkání v Plzni.

Svou velkou premiéru na turnaji absolvoval tým LC Šumava. Tento tým je příslibem rozvoje lakrosu do dalšího regionu a jeho hráči ukázali velice slušnou úroveň.  Soupeři jim byly domácí Pardubice, plzeňští Old Dogs a TJ Malešice.

Tři stálí účastníci NBLL také odehrály velice vyrovnané zápasy a až poslední rozhodl o celkovém vítězi. Domácí se navíc ukázali jako pozorní hostitelé, když dopřáli LC Šumava radost ze dvou vstřelených branek – prvních box-lakrosových.

Program turnaje zahájili domácí proti Plzni a až v závěrečné třetině soupeři odskočili a dovedli utkání k vítězství.

LC Pardubice x Old Dogs Plzeň  8-5 (3-3)(2-2)(3-0)

Branky:
PCE: Oulehla 4, Skokan, David, Žák a Prchlík
Plzeň: Hříbal 4, Dlabal

Následovala premiéra LC Šumava proti TJ Malešice a v něm Šumavští za výrazné pomoci brankaře Tomáše Pelikána potrápili favorita zejména v první třetině. Ve všech zápasech turnaje měl nováček slušné nástupy do zápasů a až postupem času mu soupeři odskočili.

TJ Malšice x LC Šumava  10-0 (1-0)(5-0)(4-0)

Branky:
Mal: Trhlík 3, Podroužek A+O po 2, Semerák, Plecitý, Hagan

Následoval zápas hostitelů s Šumavou, který přinesl velkou radost Šumavy ze vstřelených branek a povinné vítězství domácích

LC Pardubice x LC Šumava 11-2 (3-1)(4-0)(4-1)

Branky:
PCE: Oulehla, Prchlík po 3, Skokan 2, David, Jůza, Novotný
Šum: Urbánek, Škarda

Moc pěkný pohled byl na zápas Plzně s Malešicemi. Do poslední chvíle vyrovnané utkání, kdy Plzeň stahovala náskok Malešic do posledních vteřin zápasu, a uklidnění přinesla až branka zkušeného Kopfsteina pět vteřin před koncem zápasu.

TJ Malešice x Old Dogs Plzeň  7-5 (2-2)(4-2)(1-1)

Branky:
Mal: Kopfstein, Podroužek A po 2, Trhlík, Hagan, Plecitý
PLZ: Hříbal 3, Šedivec, Demiš

Plzeň pak po dvou těžkých, výborně odehraných, ale prohraných zápasech čekal poslední zápas o třetí místo s Šumavou a následovalo finále dvou dosud neporažených týmů.

Plzeň nezaváhala a potvrdila roli favorita

Old Dogs Plzeň x LC Šumava  11-0 (3-0)(2-0)(6-0)

Branky :
PLZ: Kohout 3, Demiš a utajený hráč č. 11 po 2, Hříbal a Šedivec

Následovalo finále, které ukázalo nejlepší lakros dne. Šťastnějším nakonec byli domácí, ale průběh utkání byl jak na houpačce. Malešice vedli už 4:1, pak domácí otočili na 6:4, aby za chvilku byl stav 6:6. Pak ještě jednou domácí odskočili, ale 5 minut před koncem hosté srovnali a začínalo se znovu. Přetahování o vítěznou branku pokračovalo a díky vynikajícím brankařům žádná nepadla. Když se 25 vteřin pře koncem domácím podařilo vybojovat míč vzali si oddechový čas a rozhodli se pro hru bez brankaře. Tato riskantní varianta se tentokrát, snad poprvé v Pardubických dějinách vyplatila, a brankou Jirky Davida osm vteřin před koncem zápasu zvítězili.

LC Pardubice x TJ Malešice 8-7 (1-3)(4-1)(3-3)

Branky:
PCE: David, Oulehla, Prchlík po 2, Skokan, Žák
Mal : Podroužek A. 3, Podroužek O. 2, Plecitý, Kopfstein

Výsledné pořadí týmů:
1. LC Pardubice
2. TJ Malešice
3. Old Dogs Plzeň
4. LC Šumava

Individuální statistiky turnaje :

Kanadské bodování:
1 Oulehla PCE 11 (9+2)
2 Hříbal PLZ 9 (8+1)
3 Podroužek A. MAL 9 (7+2)
4 Podroužek O. MAL 9 (4+5)
5 Jůza PCE 9 (1+8)
Střelci :
1 Oulehla PCE 9
2 Hříbal PLZ 8
3 Podroužek A. MAL 7
Nahrávači :
1 Jůza PCE 8
2 až 3 Podroužek O. MAL 5
2 až 3 Šedivec PLZ 5

 

Takže, pokud chceme hrát klubový box-lakros, je to možné. Otázkou je, jestli by to nemělo být snahou nejen klubů, ale i VV ČSML.