22 května, 2014

Pardubice postupují do semifinále

Od Daniel Zak

Středa patřila v českém boxlakrosu zápasům čtvrtfinále NBLL. Jednou z dvojic byly i týmy Pardubic a Wolves. Díky lepšímu postavení Pardubic v tabulce po základní části se utkání odehrálo v malé hale ČEZ arény, kterou po skončení hokejové sezóny využívají Pardubice jako své domácí hřiště.

Do začátku utkání vlétli lépe domácí. Ve čtvrté minutě zavelel ke „střelostroji“ kapitán domácích Žák a bylo to 1:0. Pardubice střílely jako o život, ale většina střel končila ve výstroji skvěle chytajícího Mareše. Jeho protějšek Sadílek měl práce o poznání méně, ale o to překvapivější střely musel zlikvidovat. Domácí však do první přestávky vstřelili pouze dva góly, což byl stav přijatelnější spíše pro hráče Wolves. Ve druhé periodě se na další gól čekalo pět minut a vývoj této části utkání byl hodně podobný, jako v periodě první. O poločasové přestávce tedy na tabuli svítilo skóre 5:0.

Po přestávce se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale všechny střely končily na brankářích Sadílkovi nebo Marešovi. Ve druhé polovině hry se již i rozdávalo méně trestů než v té první a hráči začali trpělivě hrát takovou hru, jakou jim trenéři naordinovali. Zajímavostí byl i taktický bonbónek hostí, kdy trenér Barák využil oddechového času Pardubic a při jejich držení míče poslal na plochu 6 hráčů, aby se rychle zmocnili míče a pokusili se alespoň narušit bezchybnému Sadílkovi čisté konto. To se ovšem nepovedlo a utkání skončilo stavem 9:0 pro Pardubice, které tak postupují do semifinále, kde narazí v neděli večer ve 20:15 na tým Jižního Města, druhý tým po základní části, a pro mladíky z Radotína začínají lakrosové prázdniny. Pardubičtí tak budou v letošním ročníku NBLL nejhůře třetí. Ve druhém semifinále si i po třetí v sezóně poradil tým TJ Malešice s týmem ForFun tentokrát v poměru branek 8:3.

LC PARDUBICE vs. LCC WOLVES 9:0 (2:0, 3:0, 2:0, 2:0)

Body PCE: Žák (4+1), David (3+0), Skokan (1+2), Oulehla (1+2), Jůza (0+2)