11 dubna, 2014

Drama do posledních vteřin

Od administrator

V Pardubicích skončila sezóna ledního hokeje a tak mohla být položena v malé hale ČEZ arény „in-line“ plocha a zároveň se mohly domácí zápasy LC Pardubice přesunout do kvalitního a velkorysého prostředí a zázemí právě této haly. Po prvé se tak letos stalo ve čtvrteční večer, kdy pardubický tým přivítal ve 20:15 tým TJ Malešice, velmi kvalitní tým bojující každoročně v NBLL o medailové pozice.

Utkání bylo od první okamžiků velmi vyrovnané a oba brankaři drželi dlouhých 5 minut čisté konto. Ke zvratu došlo vzápětí, kdy poměrně útlocitné posuzování zákroků pardubických obránců rozhodčími, vedlo k sérii vyloučení, které potrestal vstřelením třech branek kapitán Malešickým Tomáš Beran. Zakončení Vojty Oulehly se vrátilo od vnitřní konstrukce branky tak rychle, že na vliv skóre na světelné tabuli vliv nemělo. Zapsán do zápisu byl pouze kontr Jana Skokana a tak byl stav po první periodě 1:3 pro hosty.

I v dalších částech hry se pardubičtí nedokázali s nastaveným měřítkem rozhodčích v posuzování nedovolených zákroků srovnat a přizpůsobit a zbytečně tak hráli velkou část zápasu ve čtyřech. (pro zajímavost poměr vyloučených byl nakonec v utkání 9:3) Přibylo i nervozity na hřišti a k technickým chybám domácích při střídání. Malešičtí střelci však přestali nabízených šancí ke skórování v přesilovkách využívat a polovině zápasu bylo naštěstí pro domácí skóre „pouze“ 2:4.

V pardubické šatně tak o přestávce muselo dojít k proslovu trenéra Lukáš Hencla, uklidnění týmu, ujasnění priorit a stanovení taktiky do druhé půle. Pardubičtí splnili dané pokyny a zejména Jan Skokan hattrickem otočil do té doby se špatně vyvíjející stav utkání. Vzápětí přidal branku i Vojtěch Oulehla a na světelné tabuli záhy svítil stav 6:4 pro domácí. Malešičtí však zareagovali včas time-outem, zkonsolidovali své řady, dali příslušné pokyny a do konce třetí čtvrtiny góly Jana Adamiece a Kamila Trhlíka vyrovnali na 6:6.

Rozhodnutí tedy musela přinést až perioda poslední. Do ní vstoupil lépe tým domácích, kdy po krásné cloně a nahrávce Jůzy skóroval opět (již i technicky správně – narážím na další jeho další neuznaný gól, tentokrát díky aplikaci poměrně nového pravidla, kdy hráč zakončující nad brankovištěm nesmí míč pouze „dorazit“ či „došťouchat“, ale opět sebrat či chytit a teprve potom vystřelit) Vojtěch Oulehla. Ale jak jinak než v oslabení po nedovoleném zákroku pardubického obránce Radka Prudkého tým Malešic jmenovitě Adam Podroužek srovnal stav vypjatého zápasu na 7:7. Ve 12. minutě poslední periody však došlo k možnosti zahrát si přesilovou hru i na domácí, a to po jednom z mála faulů Malešic, v tomto případě obránce Ladislava Kopfstejna. Domácí svou jedinečnou příležitost využili beze zbytku a po krásné a rychlé spolupráci Matej Sadílek, Vojtěch Oulehla, Daniel Žák vstřelil posledně jmenovaný branku. Jelikož již obrana i brankář domácích i přes maximální snahu Pražanů o vyrovnání zvrat nepřipustili, rozhodl tak tímto gólem kapitán domácích o těsném vítězství Pardubic 8:7.

Foto: Bc.Stanislav Kolařík