1 července, 2013

Třetím týmem NBLL poprvé Pardubice

Od administrator

Branky Pardubic: Prchlík, Žák, Říha, Jůza, Oulehla po 2
Branky Malešic: Podroužek O. 2, Beran, Tolar po 1

Letošní ročník nejvyšší boxlakrosové soutěže ČR s názvem NBLL 2012-13 je u konce. Nebyl to ročník vůbec jednoduchý.

V termínu od října 2012 do května 2013, týmy odehrály celkem 102 zápasů bez zásadní zimní přestávky. Vítězem se stal již po osmé v řadě tým LCC Radotín, který nemá v posledních letech v ČR konkurenci.

Jinak je tomu již ale na dalších místech. Na rozdíl od předchozích let se úroveň ostatních týmů velmi vyrovnává a jednotlivá utkání ligy ve většině případů slibují zajímavá a vyrovnaná utkání, která nemají předem jasného vítěze. Důkazem bylo i závěrečné utkání o třetí místo.

 

V něm se střetly favorizované Malešice se stále se zlepšujícími Pardubicemi, kterým se však ještě nikdy nepodařilo v ligovém zápase Malešické porazit – byť mnohdy těsně.

Pardubičtí však cítili velkou šanci na vylepšení historicky nejlepšího umístění v soutěži a v tomto smyslu neměli také co ztratit. Zásadním rozdílem mezi oběma týmy byla motivace k zápasu o třetí místo. Malešice tým, který po základní části vstupoval do vyřazovacích bojů z druhého místa, po postupu přes Plzeň vrhl maximum úsilí do semifinálových bojů proti Jižnímu Městu. Na druhé straně Pardubice, z pátého místa prošli přes ForFun a semifinále proti LCC Radotín brali hlavně jako přípravu k utkání o třetí místo. Zatímco tým Jižního Města se Východočechům v minulosti již podařilo porazit, na Malešické Spalovače zatím nikdy nevyzráli. Přesto v řadách hostí vládla před zápasem celkem optimistická atmosféra.

„V chuti poprat se o celkové třetí místo v NBLL vidím rozhodující faktor dnešního zápasu. Zatímco naši hráči už týden špitali, že by to dnes mohlo klapnout a po celý zápas se hecovali, domácí střídačka se mi zdála neobvykle tichá. Očekával jsem tlak podobný tomu z minulého utkání, ale ten nenastal. Dnes jsme byli lepší a Malešicím nic nedovolili. Moc krásně se mi to říká.“ sdělil po utkání trenér hostí Aleš Oulehla.

Utkání bylo vyrovnané v první periodě. Hosté nastoupili do utkání bez respektu. Gólem Prchlíka ve třetí minutě vedli a začali domácí přehrávat. V této periodě však dopláceli na oslabení, která domácí nemilosrdně trestali brankami. Vždy byli schopni odpovědět, až po brance Podroužka, kterou jedinou domácí vstřelili ve stejném počtu hráčů, se po první periodě týmy rozcházeli za stavu 4:3 pro domácí. Protože hra v přesilovce byla tím, z čeho domácí těžili, apeloval hostující trenér o první přestávce hlavně na disciplínu.

Na začátku druhé periody vstřelil branku pardubický Říha, následně Žák a ještě do poločasu Jůza.

Zkraje třetí periody pak přidal Vojtěch Oulehla další dvě branky a naopak domácí byli v koncovce i díky vynikajícímu veteránovi Sadílkovi v brance Pardubic stále neúspěšní. Proto s blížícím se koncem třetí periody a při vědomí převahy v přesilovkách zkusili domácí hru bez brankaře. Tentokrát se však neprosadili a naopak po Jůzově získání míče a nahrávce Říhovi, pardubický univerzál, brankou do prázdné branky zvyšoval na rozdíl pěti branek. Ani v poslední periodě se domácí nedokázali prosadit a tak hosté, kteří přidali další branku, v klidu dokráčeli pro své nejlepší umístění v historii pětadvacetileté existence klubu.