5 března, 2015

Smolný začátek NBLL 2015

Od Daniel Zak

Ke svému druhému zápasu nastoupil LC Jižní Město s plným počtem 23 hráčů na soupisce, naopak na druhé střídačce, na níž se usadil LC Pardubice, mnoho hráčů nebylo. Pardubice však celou první polovinu zápasu nedovolily domácím odskočit o více než jednu branku a stále se na domácí dotahovaly. V poločase svítil na tabuli výsledek 7:6.

Výraznější náskok si Jižní Město dokázalo vytvořit až ve třetí třetině (12:8). Pardubice se ovšem s prohrou nechtěly smířit a ve čtvrté čtvrtině dotáhly až na 13:12. Když svou pátou brankou v utkání zvýšil Marek Kytka na 14:12, zdálo se, že domácí náskok již v klidu uhájí. Jenže po další chybě v útoku Jižní Město 7 sekund před koncem přišlo o míč, a kdyby si pardubický obránce všiml úplně volného Vojty Oulehly (také 5 branek v zápase), mohlo být s domácími zle. Přihrávka však nepřišla a Jižní Město zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 14:13.

LC Jižní Město vs. LC Pardubice 14:13 (4:3, 3:3, 5:2, 2:5)

Nejlepší střelci zápasu: LCJM: Kytka (5+1), J. Plecháček (4+1), Seiler (3+0)
Pardubice: Oulehla (5+1), Skokan (2+4), M. Sadílek (2+0)